Міжнародний день людей з інвалідністю
3 грудня у всьому світі відзначають Міжнародний день людей з інвалідністю. Його мета – нагадати громадськості про проблеми, з якими щоденно стикаються інваліди.
Цей день не є святом, а покликаний привернути увагу до проблем цих людей, захисту їхніх прав, гідності і благополуччя, акцентує увагу суспільства на перевагах, які воно отримує від участі людей з інвалідністю у політичному, соціальному, економічному і культурному житті. Цей день є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства – людей із інвалідністю.
Не залишився осторонь і колектив багатопрофільної гімназії№2.
Протягом 4-6 грудня тут проводилися різноманітні заходи.
Вчити дітей відчувати і бачити добре та погане в світі, розвивати почуття толерантності, прищеплювати добрі людські якості: співчуття, милосердя, любов до людей і природи – такою була мета проведення уроку Доброти в 1-А класі «Наповнюємо серце добром».
У початковій школі пройшли бесіди на тему: «Що таке милосердя?», «Поділись теплом душі», уроки доброти «Наповнюємо серця добром».
У 5-8 класах — години спілкування «Будемо милосердними», «Життєві уроки доброти», Для учнів 8-11 класів - виховні години «Формування позитивного ставлення суспільства до людей з особливими потребами».
У 7-А класі пройшов урок доброти на тему "Дивіться на нас як на рівних!". Метою заходу було ознайомити детальніше учнів з такою соціальною категорією, як інваліди від дитини до дорослого. Привернути увагу дітей до їх прав. Зформувати толерантне ставлення та повагу до людей з обмеженими можливостями. Виховати чуйність, співчуття та гуманне ставлення до людей із вадами. Наприкінці виховної години діти створили постер із побажань для людей з обмеженими можливостями.
У цей День всі повинні долучитися до цієї міжнародної ініціативи і побажати всім, хто не байдужий до цієї проблеми, сил і здоров’я, засобів і успіху.
Відзначення Міжнародного дня інвалідів – справедлива шана суспільства та нагадування всім про обов’язок перед інвалідами, що потребують захисту та підтримки.
Захищаючи гідність інвалідів, ми захищаємо своє людське обличчя. Інвалідність - це не вирок. Практика показує, що інваліди можуть бути і стають повноцінними і високо ефективними членами суспільства.