Тиждень інформатики «У вирі інформаційних технологій»
З 05.02.2018 по 09.02.2018 в багатопрофільній гімназії №2 пройшов тиждень інформатики. У рамках тижня були проведені різноманітні заходи, основними завданнями яких було розвинути у дітей бажання розвиватися у вивченні інформатики як дисципліни, викликати цікавість та непересічне ставлення до матеріалу, що вивчається на уроках з інформатики, пов’язати його вивчення із життям, розглянути у яких життєвих ситуаціях можна використовувати знання з інформатики, розвивати основні предметні компетентності та навички.
Все це досягалось шляхом проведення цікавих заходів та нестандартних уроків, цікавими завданнями та конкурсами, такими як:
Конкурс газет з інформатики (5-10 класи).
Конкурс на кращий малюнок (2-4 класи).
Конкурс на кращий комп’ютерний малюнок (2-4 класи).
Віртуальні екскурсії для учнів 1-4 класів «Безпека в Інтернеті» (протягом тижня).
Протягом тижня перегляд відеоролика «Безпечний Інтернет»
Конкурс – змагання на швидкість редагування тексту (5 класи)
Конкурс на кращу статтю (5 класи)
Веб-квест «Безпека в Інтернеті» (6 класи)
Конкурс повідомлень на отримані теми (7-9 класи)
Проведення онлайн квестів на платформі Learning Apps.org (8 кл, 10 кл)
Конкурс на кращий буклет «Безпека в Інтернеті» (8-9 класи)
Конкурс на кращу презентацію «Шахрайство. Реальні історії» (8-9 класи)
6 лютого до Дня Безпечного Інтернету, який проходив цього річ під гаслом «Створюй, спілкуйся та поважай: кращий Інтернет починається з тобою!» у гімназії №2 були проведені цікаві та інформативні заходи. Пройшла єдина виховна година з теми: «6 лютого 2018року – День Безпечного Інтернету!». Учні 8-го класу підготували виступ агітбригади "Кращий Інтернет починається з тобою!". З учнями 9 класів була проведена прес-конференція "Безпечний Інтернет", на якій обговорювались шляхи безпечного використання молоддю Інтернету, питання Інтернет-етики, загрози протизаконного контенту та ін.
7 лютого з нагоди Дня Безпечного Інтернету 2018 в 12.30 учні 8-11 класів були запрошені на безкоштовний он-лайн урок (тривалість уроку 45 хвилин), який було організовано за підтримки Програми Мережевих академій Cisco, Кіберполіції України та компанії ERC. Онлайн-урок проходив в системі Cisco Webex. Враховуючи, технічні проблеми, які виникли під час вебінару, адже більше ніж 15 000 громадян України виявили бажання прийняти участь у заході, тому канали Інтернет не витримали навантаження, учням надали можливість продивитись вебінар у записі та пройти тестування в інший зручний час протягом двох тижнів. Кожен учень після проходження тестування на перевірку безпечності своєї поведінки в Інтернет-просторі зможе отримати сертифікат Мережної академії Cisco . Для участі в он-лайн уроці кожному учаснику необхідно індивідуально зареєструватися за посиланням: https://www.netacad.com/web/self-enroll/course-616175
Також, учням після цього заходу під керівництвом вчителя надається можливість прослухати он-лайн лекції з курсу «Вступ до кібербезпеки». Дякуємо організаторам заходу за надану можливість поповнити свої знання з кібербезпеки!
8 лютого для вчителів гімназії був проведений тренінг "Безпечний Інтернет". Тренінг провела доцент кафедри комп'ютерних технологій в управлінні та навчанні й інформатики БДПУ Алєкєєва Ганна Миколаївна разом зі своєю студенткою 3-го курсу факультету фізико-математичної, комп'ютерної та технологічної освіти Боровою Аліною. Вони ще раз проінформували про головні Інтернет-небезпеки, сучасні методи Інтернет-шахрайства, способи їх уникнення, а також шляхи захисту себе в Інтернет-мережі.
Основною метою усіх проведених заходів та уроків було – утворення в учнів розуміння зв’язку матеріалу, що вивчається на уроках інформатики, із ситуаціями, які можуть виникнути в них у житті, та як можна швидко розв’язати ці ситуації чи проблеми, використовуючи інформативні навички.
Всі заходи були спрямовані на розвиток творчої фантазії, логічного мислення, вміння орієнтуватися в інформаційному просторі, формування обов'язковості, відповідальності, креативності.
Тиждень інформатики пройшов яскраво та насичено, діти отримали задоволення від цікавих конкурсів, веб-квестів та інтелектуальних ігор, пов’язаних з інформатикою.