«100 років затвердження тризуба державним гербом Української Народної Республіки і запровадження гри
Державними символами України є Державний Прапор України, Державний Герб України і Державний Гімн України, а також грошова одиниця – гривня.
25 лютого 2018 року виповнилося 100 років, відколи тризуб став державним гербом УНР. Важливим атрибутом держави є гроші. 1 березня 100 років тому Центральна Рада ухвалила закон про гривню.
До 100-річчя затвердження тризуба державним гербом Української Народної Республіки та запровадження гривні 15 березня 2018 року у багатопрофільній гімназії №2 пройшов день інформування. Активом самоврядування було організовано інформаційну бригаду , яка протягом дня знайомила учнів гімназії з історією походження та узаконення державних символів України на законодавчому рівні.
Окрім агітбригади, учителі історії Фокіна С.А. та Балабанова Т.Д. підготували та провели виховні заходи, присвячені державним символам у 7Б та 10 А класах.
Учні дізнались про те ,що:
Великий Державний Герб України встановлюється з урахуванням малого Державного Герба України та герба Війська Запорізького законом, що приймається не менш як двома третинами від конституційного складу Верховної Ради України.
Головним елементом великого Державного Герба України є Знак Княжої Держави Володимира Великого (малий Державний Герб України).
Державний Гімн України – національний гімн на музику М. Вербицького із словами, затвердженими законом, що приймається не менш як двома третинами від конституційного складу Верховної Ради України.
Державний Прапор України – стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів.
1 січня 1918 року Мала Рада ухвалила закон про випуск власних українських грошей.
У незалежній Україні гривню офіційно запроваджено у вересні 1996 року. Саме тоді вийшли банкноти номінальною вартістю 1, 2, 5, 10, 20, 50 і 100 гривень і розмінні монети вартістю 1, 2, 10, 25 і 50 копійок. Банкноти мали кілька ступенів захисту (водяний знак, захисну стрічку, рельєфні елементи, суміщений малюнок, кодоване зображення, райдужне коло, антисканерну сітку, мікротекст, знак для людей із поганим зором, видимі захисні волокна, флуоресцентний номер, магнітний номер, прихований номінал).
Опис державних символів України та порядок їх використання встановлюються законом, що приймається не менш як двома третинами від конституційного складу Верховної Ради України. Столицею України є місто Київ. Із Конституції України.